Στο πάντα, στέκονται οι αγαπημένοι μας σαν σήματα, όπως οι κούκοι στα μονοπάτια, σαν πέτρινα μνήματα στην άκρη της θαλάσσης. Τα υλικά μας εύθραυστα. Στοιχεία της τελετουργίας του θρήνου, διαβατήριων τελετών, ίχνη αρχέγονων χορών, μουσική άχρονη, συνθέτουν μια ιδιόμορφη παρτιτούρα, μετέωρη στο σύνορο. Μετάφραση: Μίνως Βολανάκης, Σκηνοθεσία- Δραματουργική επεξεργασία: Ρηνιώ Κυριαζή, Μουσική:Νίκος Βελιώτης, Σκηνικός Χώρος: Σωτήρης Μελανός, Κοστούμια: Ματίνα Μέγκλα, Φωτισμοί: Στέβη Κουτσοθανάση, Ηθοποιοί: Δήμητρα Γκλιάτη, Ειρήνη Κουμπαρούλη, Αρετή Πολυμενίδη, Γιούλη Καρναχωρίτη, Μοχάμεντ Μπελχέντι, Ρηνιώ Κυριαζή, Βοηθός σκηνοθέτη: Τάσος Κωλέτσης, Βοηθός σκηνογράφου: Άννα Ζήση, Κατασκευή κοστουμιών: Ευτυχία Τζαβάρα, Φωτογραφίες: Karol Jarek, Γραφιστική επιμέλεια: Παναγιώτης Ανδριανός, Επικοινωνία: Χρύσα Ματσαγκάνη. Από 8 έως και 26 Ιουνίου, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή, Σάββατο στις 21.00 και Κυριακή στις 20.00. Θέατρο Σφενδόνη, Μακρή 4 https://www.ticketservices.gr/event/theatro-sfendoni-antigoni-meteori/ Η παράσταση επιχορηγείται από το ΥΠ.ΠΟ.
![](https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif)